ekran projekcyjny

2021-07-19

Czy tani ekran projekcyjny to zakup, który się opłaca?

Niektórzy, szukając ekranu projekcyjnego czy to do firmy, szkoły czy nawet do domu, zwracają uwagę na cenę, od razu pytając, dlaczego tak drogo. Rozglądają się więc za tańszym sprzętem, nie mając do końca pewności, czy dobrze robią. Czy faktycznie warto kupić tani ekran do sprzętu projekcyjnego?Ile kosztuje tani ekran projekcyjny?

Ogólnie rzecz ujmując, ekran projekcyjny nie jest drogi. Taki klasyczny, niezbyt duży, na trójnogu można kupić już za 200 zł. Sufitowe ścienne kosztują nieco więcej. Na ten cel trzeba przeznaczyć około 400 zł. Jeśli dodatkowo ekran do projektora montowany do ściany czy sufitu ma posiadać napęd elektryczny, będzie trzeba zapłacić jeszcze więcej. Nowoczesne ekrany projekcyjne kosztują około 1000 zł i więcej. Wszystko zależy od jakości, funkcjonalności oraz marki. Tani ekran do rzutnika czy projektora to niewątpliwie ten za 200 zł. Jednak nie wszystkim inwestycja ta się opłaci.Dla kogo tani ekran projekcyjny będzie dobrym wyborem?

Za tanim ekranem projekcyjnym mogą rozglądać się osoby, które nie potrzebują go do codziennego użytku, lecz bardziej sporadycznego zastosowania. To też produkt dla niewymagających użytkowników. Jeśli natomiast ktoś zamierza regularnie i intensywnie korzystać z tego sprzętu, musi rozejrzeć się za porządnym sprzętem, za ekranem, który pomimo intensywnego użytkowania, nie będzie się zużywał i nie ulegnie awarii.


Ogólnie rzecz ujmując, tanie ekrany do projektora nie są korzystną inwestycją. Na pewno nie dla każdego. Otóż mogą być wykonane z gorszej jakości materiałów. Mogą być również mniej wytrzymałe i całkiem proste pod względem funkcji. W niższych cenach zwykle są małe ekrany, które nie zapewniają dużego obrazu. Nie sprawdzą się więc w dużych pomieszczeniach, jak na przykład sale konferencyjne czy szkoleniowe. W związku z tym szukając ekranu projekcyjnego, warto kierować się głównie jakością, wielkością i wykonaniem. Cena nie jest najważniejszym kryterium wyboru, a zwracanie na nią uwagi często prowadzi do złego wyboru i niezadowalającego zakupu.