wągry

2021-08-18

Czy wągry można samemu usuwać?

Często słyszy się, że specjaliści odradzają samodzielne usuwanie wszelkich wyprysków i innych podobnych problemów skórnych. To dlatego, że przeprowadzenie tego w sposób nieumiejętny może doprowadzić do stworzenia się stanu zapalnego, a w ostateczności powstania blizn. A nie jest to porządane zjawisko na twarzy.

Co robić jednak, kiedy pojawią się wągry? Czy muszą one być usuwane przez specjalistę? Czy za każdym razem, gdy na naszej twarzy pojawiają się zaskórniki, musimy udawać się do kosmetyczki? Naturalnie, regularne zabiegi pomagają utrzymać skórę w dobrym stanie, nie oznacza to jednak, że we własnym domu mamy związane ręce. Walka z wągrami będzie tym skuteczniejsza, jeżeli na co dzień będziemy właściwie dbać o cerę.


Usuń samodzielnie wągry


Usuwanie wągrów nie musi być bardzo trudne. Nie można jednak doprowadzić do sytuacji, gdy skóra w wyniku nadmiernego uciskania zostanie uszkodzona. Na rynku jest dostępnych wiele urządzeń, które niezwykle pomagają w usuwaniu zaskórników. Mogą to być małe elektryczne maszynki, działające na zasadzie ssania. Dosłownie wyciągają wągry ze skóry, pozostawiając oczyszczone pory. Nie podrażniają przy tym naskórka tak jak wtedy, gdy próbujemy wyciskać je palcami. Można również skorzystać z o wiele prostszych akcesoriów, które kupuje się w niektórych drogeriach lub przez internet. Metalowy gadżet z zagięciem na końcu w kształcie pętelki służy do wyciskania wągrów. Korzysta się z niego łatwo i po kilku użyciach łatwo dochodzi się do wprawy. Warto mieć go pod ręką.