aktywna tablica

2021-07-05

Dlaczego warto wziąć pod uwagę program aktywna tablica?

Ktoś Ci podpowiedział, byś wziął pod uwagę program aktywna tablica? Nie wiesz, co do tego doprowadziło? A może szukasz informacji, które wskażą Ci, dlaczego program rządowy jest wart uwagi? Znajdziesz je poniżej, więc koniecznie zajrzyj do naszego tekstu!

Program dedykowany dla wielu różnego typu placówek edukacyjnych

Przede wszystkim mamy do czynienia z programem rządowym, w którym udział może wziąć wiele różnego typu placówek edukacyjnych. Wsparcie finansowe, jakie oferuje nam aktywna tablica, dedykowane jest jednakowo do publicznych i prywatnych szkół podstawowych, dla publicznych i niepublicznych szkół ponadpodstawowych, czy szkół za granicą. Co więcej, o to samo wsparcie mogą też się ubiegać specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze.

Możliwość wyposażenia szkoły w nowoczesny sprzęt

Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że rządowy program jest w stanie zapewnić środki na nowoczesny sprzęt. Jeśli w takim razie weźmiemy w nim udział, to szybko wyposażymy swoją placówkę w tablicę multimedialną, projektor interaktywny, monitor interaktywny itp.

Małe wymagania

Prawdę mówiąc, to nawet wymagania od poszczególnych placówek są niewielkie. Aby wziąć udział w programie i otrzymać dofinansowanie od państwa, należy wyłożyć 20% wkład własny. Co więcej, od szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych dla dzieci i młodzieży, a także od szkół za granicą wymaga się dostępu do Internetu na poziomie co najmniej 30 Mb/s. Z tego warunku są jednak zwolnione szkoły podstawowe, w który uczą się dzieci z różnymi zaburzeniami rozwoju, a dokładniej mówiąc te, które wnioskują o zakup laptopów wraz ze sprzętem umożliwiającym przetwarzanie wizerunku i głosu udostępnianego przez uczniów lub nauczycieli w czasie rzeczywistym za pośrednictwem transmisji audiowizualnej.

Ponadto szkoły podstawowy, szkoły ponadpodstawowe dla dzieci i młodzieży, szkoły za granicą oraz specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy, wnioskujące o udział w programie powinny również posiadać co najmniej jeden przenośny komputer lub urządzenie mobilne mające funkcje komputera wraz z oprogramowaniem biurowym, czy jedną salę lekcyjną z dostępem do Internetu. To naprawdę niewiele, a można o wiele lepiej wyposażyć prowadzoną przez siebie placówkę.