olej konopny

2021-07-07

Pielęgnacja skóry twarzy z olejem konopnym

Odpowiednia pielęgnacja skóry pozwala zachować jej odpowiednie ph, a także oczyścić skórę i zabezpieczyć przed zanieczyszczeniami. Pielęgnacja skóry twarzy powinna być wieloetapowa. To nie tylko zmycie makijażu, ale również odpowiednie nawilżenie i zabezpieczenie skóry. Chcąc cieszyć się promienną i zadbaną cerą, warto włączyć do codziennej pielęgnacji olej konopny.


Prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy

Prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy powinna rozpocząć się od dwuetapowego oczyszczania. W pierwszym kroku zmywamy za pomocą wacików makijaż. Rozpoczynamy od oczu, następnie zmywamy usta i całą twarz. Po zmyciu makijażu, ważne jest, aby oczyścić twarz z pozostałych zabrudzeń. Następnie musimy zadbać o prawidłowe ph naszej skóry. Skórę musimy zwilżyć, używając do tego celu toniku lub hydrolatu, na przykład z kwiatu pomarańczy. Następnym krokiem jest użycie serum, które zregeneruje naskórek. Te czynności mają odpowiednio nawilżyć skórę i przygotować ją na kolejną fazę, czyli fazę olejowania.

Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego kremu. Powinien być dobrany do typu naszej skóry, wówczas osiągniemy najlepsze efekty. Dzięki nawilżeniu skóry, krem szybko wniknie w jej głąb i zacznie działać od środka. Zregeneruje naskórek i nawilży go. Aby wzmocnić efekt działania kremu, możemy podczas jego aplikacji dodać do niego kilka kropel oleju konopnego. Zabezpieczy on skórę przed utratą wody, a tym samym jędrności i elastyczności. Olej konopny pomoże walczyć z pierwszymi oznakami starzenia się skóry poprzez zniwelowanie działania wolnych rodników.

Olej konopny sprawdzi się nie tylko jako wsparcie ostatniego etapu pielęgnacji. Możemy go także wykorzystać do codziennego demakijażu i oczyszczania twarzy. Z powodzeniem zastąpi mydło, żele czy mleczka do twarzy. Świetnie radzi sobie ze wszelkimi zanieczyszczeniami. Do oleju z konopi możemy dodać olejek rycynowy. Następnie zwilżamy skórę wodą i wmasowujemy opuszkami palców olej. Po rozpuszczeniu wszystkich zanieczyszczeń, przykładamy do twarzy muślinową wilgotną szmatkę i delikatnie ścieramy olejek z twarzy.  

nową wilgotną szmatkę i delikatnie ścieramy olejek z twarzy.